Kritické myšlení

Lepší znalosti, lepší rozhodnutí. #krimyš

Kritické myšlení je schopnost zručně pracovat se svým rozumem a logikou. Můžeme tak odhalit dezinformace, mýty a polopravdy, a dopátrat se kvalitních a užitečných informací. Uvědomění si klamů a iluzí, které ovlivňují naše vnímání a rozhodování, je prvním krokem k jejich překonání a rozumnějšímu jednání. Krimyš je cesta k větší objektivitě a růstu bez náhody.

  • Jak nepodléhat klamům našeho vlastního mozku?
  • Jak zlepšit svoji argumentaci a práci s informacemi?
  • Jak se naučit lépe rozhodovat ohledně zdraví, výchovy či práce?

Naším cílem je předat znalosti jak zlepšovat své kritické myšlení. Pokud lépe rozumíme tomu, jak věci doopravdy fungují, dokážeme dělat lepší rozhodnutí. V dnešním světě je právě práce s informacemi důležitou dovedností napříč obory.

„Náš problém není v tom, že toho víme málo.
Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”

Will Rogers

Video kurz Akademie KRITICKÉ MYŠLENÍPotřebujete se rychle a dobře rozhodovat? Nemáte čas hledat všechny informace? Chcete proniknout pod roušku prvních dojmů a zjistit, jak se věci mají ve skutečnosti?

Osvojíte si nástroje pro kreativní řešení komplexních problémů, rozhodování a práci s informacemi. Zjistíte, jakých chyb v úsudku se nejčastěji dopouštíme, abyste se jim mohli vyhnout nebo s nimi pracovat.

Naučte se přicházet komplikovaným problémům na kloub, pracovat s informacemi a důkazy, rychle se rozhodovat nebo třeba vyvracet nesmysly.

Koupit kurz

Cena: 3900 Kč s DPH
Počet lekcí: 90 | Celková délka videí: 8:55 hod.

Kognitivní zkreslení

Zpracovali jsme plakát nejčastějších kognitivních zkreslení, které kazí naše rozhodování.

Ke stažení je i v tiskové kvalitě. Doporučujeme vytisknout jako plakát a každý den si připomínat, jaké klamy mohou omezovat naše myšlení a rozhodování.

Stáhnout jako .png

Stáhnout jako .pdf

Stáhnout pro tisk

Detektor pseudovědy

Plakát dvanácti věcí, které vám pomohou vyhodnotit důvěryhodnost tvrzení podložených vědeckými výzkumy.

Na odkazech si můžete tahák stáhnout v kvalitě pro tisk a mít ho tak po ruce, až zase budete číst o nějakém novém výzkumu.

Stáhnout jako .png

Stáhnout jako .pdf

Stáhnout pro tisk